/„DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA” [RECENZJA]

„DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA” [RECENZJA]

Dnia 25 maja 2018 roku na Scenie Współczesnej w Warszawie został zaprezentowany spektakl „Dzieła wszystkie Szekspira”.

Na scenie spotyka się troje aktorów – Łukasz Matecki, Dariusz Sikorski i Kamil Przystał, by w żartobliwy sposób przybliżyć publiczności wszystkie 37 dramatów największego dramaturga wszechczasów. Występują pod własnymi imionami, a wcielają się tylko w bohaterów z dramatów Szekspira. Publiczność rozbawiają do łez, prześcigają się w rzucaniu cytatami. Każdą fabułę mają opanowaną do perfekcji. Nie ma chyba drugiej takiej grupy, która tak dobrze zna „Dzieła wszystkie Szekspira”.

Do każdej z adaptacji aktorzy dodają współczesne pierwiastki. Czy ktoś z Państwa widział już „Otello” w wersji hip-hopowej, „Hamleta” zagranego w trzy minuty, bądź „Makbeta” po góralsku? A co powiecie na ponadczasowy hit – „Romeo i Julia” zagrany przez trójkę mężczyzn? No właśnie! (Chyba) chcecie to zobaczyć.

Dodatkowym atutem sztuki jest, że odbywa się w interakcji z publicznością. Widzowie są namawiani przez aktorów do czynnego udziału w sztuce i do wspólnej zabawy.

Spektakl znajduje swoich sympatyków wśród przeróżnych grup wiekowych. Dla niektórych jest zabawnym przypomnieniem dzieł Szekspira, dla innych zaś pomocą naukową do obycia się z jego twórczością. Dla jednych i drugich okazją do wspaniałej zabawy i wieczoru spędzonego na…pękaniu ze śmiechu 🙂

Ogromne gratulacje należą się całej trójce, aczkolwiek warto wymienić tu nazwisko aktora, który wszedł w skład spektaklu na kilka dni przed spektaklem wystawianym dnia 25 maja 2018 roku. Kamil Przystał – świetna robota!

„Dzieła wszystkie Szekspira” polecam wszystkim z pełną świadomością.
Gratuluję twórcom.

fot. ewejściówki.pl

(MM)