/Dominik Narożyński i jego aparaty słuchowe

Dominik Narożyński i jego aparaty słuchowe

Dominik Narożyński to zdolny student drugiego roku informatyki w Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku–Białej. Jego pasją jest grafika komputerowa. Dominik ma znaczny niedosłuch (ubytek ponad 80% słuchu). Od dziecka uczestniczył w zajęciach logopedycznych, stąd jego poprawna wymowa. Taka rehabilitacja pozwoliła mu na nie używanie języka migowego, którego nie zna. Jednak słuch chłopca wciąż się pogarsza. Obecnie używane przez niego aparaty nie kompensują już dostatecznie wady jego słuchu.

Aby móc dalej funkcjonować, potrzebuje aparatów nowej generacji. A te najtańsze nie są. Kosztują 13 000 zł. Czy student, nawet zdolny i przedsiębiorczy, potrafi zebrać tę kwotę w sensownym czasie? Dlatego postanowił zebrać niezbędne fundusze prosząc o wsparcie w Internecie. Mało kto ma odwagę poprosić.

Drodzy Czytelnicy! Nowe aparaty słuchowe pozwolą Dominikowi na dalsze sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie. Bez nich jego wada będzie postępować. Jeśli Was również zainteresowała historia tego studenta, wesprzyjcie go drobnym datkiem. Można to zrobić klikając w poniższy obrazek. 

Informacje na temat Dominika zostały zaczerpnięte z bloga Być matematykiem za pozwoleniem jego autora, Szymona Wąsowicza.

Klikając w nazwę bloga można przeczytać oryginalną wersję artykułu.

Zapraszam też do obejrzenia całej zawartości tego interesującego portalu prowadzonego przez pasjonata matematyki.

Fot. z archiwum domowego Dominika.

mat.pras.(SP)