/Dzień Seniora w Pogwizdowie

Dzień Seniora w Pogwizdowie

W czwartek 4 października 2018 roku podczas uroczystej kolacji najstarsi mieszkańcy sołectwa Pogwizdów obchodzili swoje święto.

Szacowni Goście zostali przywitani przez sołtysa Pogwizdowa Aleksandra Matysiaka, wójta Gminy Hażlach Grzegorza Sikorskiego oraz Przewodniczącą Rady Gminy Hażlach Bożenę Bury. Obecna była również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu Cecylia Gasz – Płońska. 

Wśród zaproszonych gości był również Proboszcz Parafii św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie  dr Karol Mozor.

 – Dzień Seniora jest bardzo ważnym wydarzeniem w każdej miejscowości w gminie Hażlach. Jest to okazja do wzajemnego spotkania się, które pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy naszych Seniorów. Zawsze podkreślam, że młodsze pokolenia powinny czerpać z mądrości swych ojców i dziadków – bowiem są oni źródłem życiowej mądrości, którą nabywali z biegiem lat. Takie dni jak wczorajszy są okazją do złożenia życzeń naszym Seniorom aby jesień ich życia była dla Nich okresem zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat. Muszę się przyznać, że bardzo sobie cenię to, iż jestem zapraszany przez naszych seniorów na ich święto, skomentował Grzegorz Sikorski, wójt Gminy Hażlach.

Do kolacji przygrywała orkiestra dęta Pogwizdowianka.

– Wydarzenie to zostało dofinansowane ze środków budżetowych Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu. Organizacja wydarzenia była możliwa także dzięki gościnności Folvarku Klimosz. Ciasta zostały upieczone przez KGW w Pogwizdowie. Korzystając z okazji, chciałbym wszystkim zaangażowanym w pomoc, w organizację tego ważnego dnia, bardzo serdecznie podziękować, powiedział Aleksander Matysiak, sołtys Wsi Pogwizdów.

Dni Seniora są obchodzone jesienią w całej Polsce. Dla Seniorów to wspaniała okazja do wspólnych spotkań i rozmów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Fot. Małgorzata Krawczyk, realizacja wideo: Ewa Hansel

(MK)