/DIZAJN i konflikt. 13. Urodziny Zamku Cieszyn

DIZAJN i konflikt. 13. Urodziny Zamku Cieszyn

Po raz 13 Zamek Cieszyn zaprasza na symboliczne urodziny. Tym razem towarzyszy im hasło: Dizajn i konflikt. Co będzie się działo?

W programie piątkowego spotkania zapanowano m.in. dyskusję z udziałem Jarosława Gwizdaka (sędziego, byłego prezes Sądu Rejonowego w Katowicach, Obywatelskiego Sędziego Roku 2015), Pawła Jaworskiego (architekta specjalizującego się w projektowaniu partycypacyjnym, założyciela Fundacji Napraw Sobie Miasto), Moniki Klonowskiej (psycholog, trenerki i konsultantki), Rafała Kołodzieja (konsultanta, trenera biznesowego wykorzystującego metodę design thinking), Piotra Tyszko-Chmielowca (dendrologa, przyrodnika, edukatora, przedstawiciela Instytutu Drzewa).

W sobotę 27 stycznia, warto skorzystać z  cyklu warsztatów oferujących narzędzia pomagające radzić sobie z konfliktami,  a także wybrać się na wykłady Anne Stenros (Chief Design Officer miasta Helsinki) oraz Monici Biagioli (London College of Communication). Również w sobotę zostanie otwarta wystawa Graduation Projects prezentująca prace dyplomowe absolwentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Z kolei niedziela, 28 stycznia, to szansa wybrania się na wycieczkę po regionie – pod hasłem: „Fale konfliktów i morze spokoju” –  którą poprowadzi Andrzej Drobik (dziennikarzem, redaktorem książki „Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim”).

Goście, goście, goście…

Tegorocznym urodzinom będzie także towarzyszyło spotkanie partnerów projektu „Human Cities. Challenging the City Scale”, w którym uczestniczy Zamek Cieszyn. Do Cieszyna przyjadą goście z Belgradu, Bilbao, Brukseli, Grazu, Helsinek, Ljubljany, Londynu, Mediolanu, Saint-Etienne i Tallina.  O projekcie i przedsięwzięciach zrealizowanych w poszczególnych miastach, będzie opowiadać wystawa, której otwarcie zaplanowano na piątek, 26 stycznia. Urodzinowy program można znaleźć na stronie www.zamekcieszyn.pl

mat.pras.