/Człowieczy los

Człowieczy los

Musical pt. „Człowieczy los” zostanie wystawiony w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie w dniu 1 marca 2018 r. (czwartek) o godz. 20:00. W roli głównej wystąpi Alona Szostak, która tak opowiada o swojej roli muzycznej: Moja fascynacja Anną German zaczęła się już w dzieciństwie .  W Rosji była ona bardzo znana. Gdy miałam dziewięć lat, to byłam po raz pierwszy na jej koncercie. To był dla mnie mit kobiety, który nosiłam przez swoje życie. Wszyscy w Rosji kochali Annę German, moja mama i ciotki śpiewały jej piosenki. 

Alona Szostak jest aktorką Teatru Rozrywki – podziwiamy ją m.in. w spektaklach: Położnice szpitala św. Zofii (za rolę Położnej Fancy otrzymała ZŁOTĄ MASKĘ 2012), Skrzypek na dachu (Duch Babci Cajtel), Producenci (Jurna Staruszka) oraz Jekyll & Hyde (Emma Carew). Śpiewa również pieśni żydowskie w recitalu Z nadzieję przez życie.
W roku 2003 została laureatką Festiwalu „Tańczące Eurydyki” im. A. German w Zielonej Górze. W roku 2012 otrzymała statuetkę Chłopca z łabędziem – Nagrodę Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.

Dzisiaj, kiedy twórczość Anny German przeżywa prawdziwy renesans, zapraszamy państwa na recital chorzowskiej aktorki, która z właściwym sobie temperamentem, pasją i uczuciem śpiewa niezapomniane przeboje niezapomnianej Anny German. Pomiędzy kolejnymi utworami Alona Szostak snuje piękną, chwilami bardzo osobistą i wzruszającą, pełną anegdot opowieść o piosenkarce. To dodatkowy atut tego niezwykłego recitalu.

Alonie Szostak towarzyszy zespół muzyczny w składzie:
Lena Minkacz – fortepian
Tomasz Kupiec (gościnnie) – kontrabas / Dariusz Ziółek (gościnnie) – gitara basowa
Adam Buczek (gościnnie) – perkusja

Fot. Teatr Rozrywki z Chorzowa

mat.pras. (SP)