/„CZERWONY KAPTUREK W WIELKIM MIEŚCIE” [RECENZJA]

„CZERWONY KAPTUREK W WIELKIM MIEŚCIE” [RECENZJA]

Dnia 24 maja 2018 roku w Małej Kamienicy w Warszawie został wystawiony spektakl „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście”. Sztuka, jak wszystkie inne tytuły wykreowane przez Duet JaHa, skierowana jest do najmłodszych widzów.

Gdyby ktoś przeprowadził badanie i poprosił o wymienienie jednej bajki, zapamiętanej z dzieciństwa, podejrzewam, że 90% ankietowanych postawiłoby właśnie na Czerwonego Kapturka. Dzięki Hani Kochańskiej i Jackowi Zawadzie, czyli aktorom tworzącym Duet JaHa, bajka o Kapturku nabiera nowego wymiaru. Akcja przenosi się do przysłowiowego „wielkiego miasta”, w którym niebezpieczeństwo ukryte jest w…internecie.

Kilkuletnia dziewczynka wymienia się korespondencją z kolegą z sieci. On, pod przykrywką przyjaźni wyciąga od niej informacje, gdzie mieszka jej babcia, którą rozłożyła grypa. Na całe szczęście, do gry wkracza wścibska sąsiadka Anna Gajowa, która ratuje Kapturka z opresji.

W roli Kapturka wystąpiła fenomenalna Ada Kosiorek, która świetnie radzi sobie na scenie, Wilka zagrał Jacek Zawada, a w podwójnej roli Mamy i przezabawnej Anny Gajowej można było zobaczyć Hanię Kochańską.

Spektakl ma charakter interaktywny, nie polega na nudnym siedzeniu dzieciaków w Teatrze. Najmłodsi są angażowani w to, co dzieje się na scenie, zapraszani są do wspólnej zabawy, otrzymują zabawne przezwiska z bajek, dowiadują się m.in. również podstawowych informacji na temat internetu, ale nie tylko. Na czwartkowym spektaklu dzieciaki przyswajały również wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.

Cała trójka ma z najmłodszymi świetny kontakt, a na końcu każdego spektaklu wszyscy otrzymują pamiątkowe karteczki z autografami i mają szansę na pamiątkowe zdjęcia z aktorami.

Spektakl (i wszystkie inne przedstawienia Duetu JaHa) polecam rodzicom, którzy poszukują mądrej bajki z przesłaniem dla swoich pociech.

fot. KochanaMama.pl

(MM)