/Charytatywnie dla Frania: licytacja wybranej książki Marcela Woźniaka z autografem Arka Smoleńskiego

Charytatywnie dla Frania: licytacja wybranej książki Marcela Woźniaka z autografem Arka Smoleńskiego

Franio Marcinkowski ma 16 miesięcy. Mimo tak młodego wieku, wczesne dzieciństwo nie jest dla niego łaskawe. Zmaga się z SMA typu I – z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Trwa dramatyczna walka z czasem. Życie Frania uratuje jedynie leczenie, które wyceniono na kolosalną sumę. Potrzebne jest 9 milionów złotych!

Na platformie siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie chłopczyka. Osób, które chcą pomóc, jest coraz więcej. Do działań dołączyło m.in Stowarzyszenie Gramy o Życie, które ma swoją siedzibę w Strzelinie.

Trwają licytacje, z których cały dochód przeznaczony będzie rodzicom Frania.Przedmiotem wartym uwagi jest jedna z trzech bestsellerowych książek Marcela Woźniaka, którą do zlicytowania przekazał aktor Arek Smoleński, szerszej publiczności znany z serialu „M jak miłość”, czy „W rytmie serca”. Osoba, która wylicytuje książkę otrzyma dwie specjalne dedykacje – jedną od Smoleńskiego, drugą zaś od autora Marcela Woźniaka. Wybierać można z trzech tytułów.

fot. Arkadiusz Smoleński / Facebook

„Mgnienie”– Leon Brodzki wraca do gry!
Nawet gdy Heraklit ląduje za kratkami, policjant nie może długo cieszyć się spokojem. Brutalne morderstwo i porwanie młodej dziewczyny zmuszają go do wznowienia śledztwa. Sprawa jest trudniejsza, bo dotyczy jego rodziny, a morderca będzie zabijał póki nie złapie go policja. Brodzki zaczyna prawdziwy wyścig z czasem.
W Mgnieniu detektyw mierzy się z własnymi demonami i mrocznym przeciwnikiem. Dokąd prowadzi trop Trzeciego Człowieka? Jaką zagadkę skrywa przeszłość rodziny Brodzkich? Ile osób musi zginać, by detektyw rozwiązał zagadkę? Rozpocznij morderczą grę.

„Powtórka”– W Toruniu zamordowana zostaje dziewczyna. Żeby śledztwo ruszyło, do służby musi wrócić Leon Brodzki – emerytowana gwiazda lokalnej policji. Nie zgodziłby się na to, gdyby nie ślady prowadzące trzy dekady wstecz do słynnego zabójstwa ‚dziewczyny w czerwonym płaszczu’. Szybko się bowiem okazuje, że ani ofiara, ani sposób, ani moment morderstwa nie są przypadkowe, a morderca, zwący się Heraklitem, wysyła jasną wiadomość: ‚Brodzki jest winny’.
Co, jeśli w sprawę zamieszany jest ojciec Leona, Franek? Czy detektyw jest gotowy na prawdę, którą odkryje? Czy przetrwa tytułową powtórkę swojego życia? Jedno jest pewne: Leon Brodzki musi się spieszyć, kolejne morderstwa w Toruniu są tyko kwestią czasu…
Zadzwoń pod numer 511 867 571. Rozpocznij morderczą grę.

„Biografia Leopolda Tyrmanda”– Leopold Tyrmand. Lolek, Poldek, Lopek, Loluś, Lo. Autor największego polskiego bestsellera Zły oraz słynnego Dziennika 1954. Piewca Warszawy i guru jazzu. As reportażu „Przekroju” i „New Yorkera”. Szeryf wychowany na ulicy Trębackiej, który wyruszył na Dziki Zachód. Równie niespodziewanie się zjawił, jak i zniknął, zostawiając po sobie dziesiątki anegdot i historii. Ale które z nich są prawdziwe? Dlaczego jest bohaterem swoich książek? Dlaczego Zły? Dlaczego Jazz Jamboree? Skąd kolorowe skarpetki? Czy naprawdę był kelnerem i pływał po morzu jak Martin Eden? Czy Dziennik 1954 jest prawdziwy? O czym myślał, gdy zamykał oczy, a o czym, kiedy się golił? Kim był Leopold Tyrmand? Polakiem, Amerykaninem, obywatelem świata, Żydem? Drogi Czytelniku, oto opowieść o jego życiu oraz o jego śmierci, z którą było inaczej, niż mówiono, a która według przepowiedni miała być taka, jak jego życie. Przed Państwem Leopold Tyrmand – owiana legendą tajemnica.
Licytacja trwa https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3046927631997882&set=gm.1103956003284241&type=3&theater do 10 marca do godz. 21:00
Zapraszam do licytacji.

(MM)