/7 uczuć w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie- spotkanie z reżyserem i aktorami

7 uczuć w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie- spotkanie z reżyserem i aktorami

We wtorek 30 kwietnia 2019 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbyła się projekcja filmu 7 uczuć Marka Koterskiego, połączone ze spotkaniem z aktorami. Spotkanie poprowadził sam reżyser.

Komediodramat, którego premiera odbyła się 12 października 2018 roku. Film otrzymał 4 nagrody i 10 nominacji.

Opis filmu (źródło: FILMWEB)

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie, które poprowadził reżyser filmu – Marek Koterski. Gośćmi spotkania byli: Małgorzata Bogdańska, Michał Koterski, Marcela Leszczak, Gabriela Muskała, Włodzimierz Niderhaus, Karolina Porcari, Łukasz Simlat. Spotkanie rozpoczął Łukasz Maciejewski.

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Filmowego Kino na Granicy.

fot. Małgorzata Krawczyk, Michał Krawczyk

mat. pras (MK)