/3,5 mln złotych na modernizację obiektów sportowych w Cieszynie

3,5 mln złotych na modernizację obiektów sportowych w Cieszynie

Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura o Targach Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie oraz o polityce prorodzinnej

6 września Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka na konferencji prasowej w Katowicach poinformował o wynikach programu Sportowa Polska, w ramach którego Uniwersytet Śląski pozyskał 3,5 mln złotych na modernizację obiektów sportowych w Cieszynie – etap 1 basen.

Inwestycja modernizacji obiektów sportowych jest częścią programu modernizacji cieszyńskiego kampusu Uniwersytetu Śląskiego. Udział finansowy w inwestycji mają także Miasto Cieszyn (1 mln – określony w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2019-2020) oraz Powiat Cieszyński (0,5 mln – określony w wieloletniej prognozie finansowej powiatu na lata 2019-2020).

Inwestycja planowana jest na lata 2019-2020. Obejmie ona między innymi: termomodernizację basenu, przebudowę sanitariatów, szatni, natrysków, nowy system obsługi klienta, a także dostosowanie obiektu do wymogów ppoż i dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Decyzja o dofinansowaniu modernizacji obiektów sportowych Uniwersytetu Śląskiego jest dla nas wszystkich dobrą wiadomością, ale jest też dowodem na to, że wspólnie możemy z sukcesem realizować wiele inwestycji i wpływać na rozwój infrastruktury sportowej oraz wielu innych znaczących inicjatyw w naszym mieście – podkreśla Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna.

Fot. Sylwia Pieczonka

mat.pras.(SP)