/3 Rajdowy Ustroń 2018

3 Rajdowy Ustroń 2018

W tym roku Rajdowy Ustroń miał już swoją 3 edycję. Była to dwudniowa impreza, która rozpoczęła się w piątkowy wieczór (31.08.2018 r.) koncertem Sławomira oraz zespołu „Leniwiec” w ustrońskim Amfiteatrze.

Główne obchody rozpoczęły się 1 września,  w sobotnie południe,  gdzie na płycie ustrońskiego Rynku zgromadzili się fani oraz kibice ryku silników i emocjonujących, szybkich samochodów pokonujących zamknięte odcinki drogowe w rajdowej rywalizacji.

Podczas sobotniego popołudnia na Rynku w Ustroniu można było spotkać znakomitych kierowców rajdowych m.in. Kajetana Kajetanowicza, Jarosława Szeję, Dariusza Polońskiego, Łukasza Sitka, Kacpera Wróblewskiego,  Szymona Żarłoka czy Kacpra Sztukę oraz całą plejadę kierowców amatorów wraz ze swoimi maszynami gotowymi na dwukrotny przejazd odcinka miejskiego ulicami Ustronia.

Najpierw zaprezentowali się kierowcy amatorzy w różnorakich samochodach przystosowanych do sportu motorowego, po czym na trasę wyjechali licencjonowani kierowcy aby cieszyć oczy swoją jazdą zebranych wokół trasy widzów.

Pomiędzy zmaganiami odbyła się na ustrońskim Rynku konferencja prasowa z zaproszonymi kierowcami rajdowymi, gdzie można było usłyszeć o planach na 2019 rok czy o tegorocznych sukcesach.

W trakcie imprezy można było skorzystać z symulatora zderzeń czołowych czy przenieść się na odcinki specjalne i zagrać na dwóch symulatorach wirtualnych w rajdy. Dzięki temu mali kibice wiernie naśladowali oglądanych kierowców z ulic Ustronia.

Zobaczyć można było także zabytkowe pojazdy, dzieci mogły pomalować twarz, także podczas całej imprezy trwały warsztaty, gdzie dzieci malowały na kartce papieru różnorakie rysunki.

Fot. Andrzej Mrowczyk, Realizacja wideo: Mariusz Pietrzak

AM