/26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej

W najbliższą niedzielę – 14 stycznia – tradycyjnie w Bielsku-Białej zagra Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka organizowana jest „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Kwestować będzie ponad 300 wolontariuszy, którzy w zamian za „wrzutę” do puszki rozdawać będą znane wszystkim czerwone serduszka.

Każdy wolontariusz WOŚP ma tegoroczny identyfikator, puszkę 26. Finału i wspomniane już czerwone serduszka. Charakterystycznymi elementami finałowej grafiki są w tym roku latawce.

Gramy, bo lubimy! To hasło tegorocznego Finału – zagrajcie razem z nami!

Koncert na bielskim Rynku, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Podbeskidzki Przegląd Muzyczny rozpocznie się o godzinie 14:00 a o 20:00 odbędzie się „światełko do nieba”.

Najmłodszych bielszczan zapraszamy do Gemini Park gdzie czekać będzie na nich wiele atrakcji min. zabawy z Klaunem Cyrulikiem, przedstawienie i interakcyjne warsztaty teatralne. WOŚP to również nauka pierwszej pomocy – i jej nie zabraknie w Gemini Park.

Tradycyjnie w tym dniu w Bielsku-Białej odbędzie się akcja krwiodawstwa. Liczymy, że i tym razem licznie przyjdziecie oddać krew. Mobilny punkt do poboru krwi będzie ustawiony przy ul. Wzgórze, przy parkingu Zamku Książąt Sułkowskich w godz. 11.00-16.00.

Wydarzenia związane z Finałem trwają już od poniedziałku 8 stycznia są to min. wykłady, wieczór z grami planszowymi, karaoke, warsztaty taneczne. W sobotę i niedzielę odbędą się imprezy WOŚP w kilku bielskich klubach.

Wolontariuszy i puszki WOŚP praktycznie przez cały tydzień będziecie mogli spotkać w wielu różnych miejscach takich jak szkoła językowa, hotel, sklep motoryzacyjny i kluby sportowe.

Dla wszystkich wolontariuszy jak co roku Piwnica Zamkowa przygotuje darmowe pyszne kanapki i ciepłą herbatę. Do Piwnicy Zamkowej zapraszamy również na „licytacje”, będziecie tam mogli nabyć gadżety WOŚP.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzeń znajdziecie na naszej stronie: www.facebook.com/Sztab.GR.BielskoBiala

mat.pras.