/10. Bieg po Nowe Życie

10. Bieg po Nowe Życie

W sobotę 1 kwietnia w samo południe na wiślańskim rynku odbył się jubileuszowy 10. już „Bieg po Nowe Życie”

Czym jest Bieg po Nowe Życie ? To inicjatywa społeczna, której celem jest edukacja  w zakresie transplantacji narządów. Poprzez nasze działania budujemy społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechniamy oświadczenia woli oraz promujemy świadome dawstwo narządów.  Bieg po Nowe Życie tworzą ludzie – z roku na rok coraz liczniejsza grupa osób, którym na sercu leży dobro innych. Najszlachetniejszą z idei promują aktorzy, muzycy, artyści, sportowcy, przedstawiciele nauki, którzy dwa razy w roku spotykają się w wyjątkowym, sztafetowym marszu nordic walking z osobami z  Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Tymi, którzy na co dzień udowadniają, że można normalnie żyć po przeszczepie ” /za www.biegponowezycie.pl/

Niespełna dwukilometrowa trasa przebiegała przez centrum Wisły, kibice mieli więc gwiazdy na wyciągnięcie ręki. Żywo reagująca publiczność zagrzewała uczestników do walki. Cudowna atmosfera, i iście letnia aura sprawiły, iż bieg był wydarzeniem niezwykły, które swą ideą udowadnia, że w życiu wszystko jest możliwe. Ambasador biegu Przemysław Saleta wystartował jako pierwszy. W biegu wzięli udział m.in. Monika Pyrek, Sara Chmiel, Karolina Szostak, Katarzyna Pakosińska, Klaudia Halejcio, Joanna Pacuła, Olga Kalicka, Piotr Żyła, Artur Siódmiak. Szymon Wydra, Marcin Rogacewicz, Jarosła Jakimowicz, Rafał Bryndal, Marcin i Rafał Mroczkowie, Marek Plawgo.

Najlepszą okazał się być sztafeta Rafako w składzie: Dariusz Kuźniak, Tomasz Szałwiński i Łukasz Kocurek. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Subaru, którą reprezentowali: Rafał Mroczek, Krystian Gruszczyński i Paweł Latała. Trzecie miejscu na podium zdobyła sztafeta Hotelu Gołębiewski w składzie: Marcin Mroczek, Andrzej Lewandowski i Bogusław Kocęba.

Wszystkim uczestnikom 10. Biegu po Nowe Życie serdecznie GRATULUJEMY!

 

Fot. Danuta Granica